Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Puszcza Białowieska. Policja weszła do obozu ekoterrrorystów!
Tarczyński w akcji! Pomysłodawcy nowego puczu pod lupą prokuratury
Macierewicz konkretnie! "Nie mam zamiaru w tej sprawie słuchać opozycji, ani głosów ludzi, którzy nie byli na miejscu"
Wczytuję dane...

Absurd politycznej poprawności w Cambridge. Słowa, których używać nie wolno...

MAD 13:07 19 czerwca 2017
Wikimedia Commons/Christian Richardt/CC BY-SA 3.0
„Błyskotliwość”, „talent”, „geniusz” - to słowa, których nie mogą używać profesorowie Uniwersytetu Cambridge przy ocenianiu studentów. Dlaczego? Ponieważ te słowa wskazują na „związki z kulturą uznawaną za wyłącznie męską”.

„Flair” (pol. talent), „genius” (pol. geniusz) czy „brilliance” (pol. błyskotliwość) – przed używaniem tych słów zostali ostrzeżeni profesorowie Uniwersytetu Cambridge. Słowa te kojarzyć mają się z „kulturą zdecydowanie męską” i nie powinny być używane przy ocenie studentów. Lucy Delap, wykładowczyni na brytyjskiej uczelni twierdzi, że takie sformułowania „są z założenia nośnikami nierówności płciowej”.

Szczególnie na cenzurowanym znalazło się słowa „geniusz”, które, jak twierdzi Delap, jest silnie związane z kulturą wyłącznie męską i choć niektórym kobietom to nie przeszkadza, to innym może stwarzać „trudność odnalezienia się w takich kategoriach”.

Teraz pracownicy Uniwersytetu Cambridge zostali poproszeni o to, aby znaleźć nowe określenia, bardziej „neutralne i transparentne”.  

Źródło: telegraph.co.ukWczytuję ocenę...

Otwartym Tekstem odc. 50 - Sprawa Toma Diericka oraz rozmowa z poetą Wojciechem Wenclem

Wczytuję komentarze...