Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UWAGA! Eko-terroryści pobili księdza i zagrozili, że zostanie ścięty!
Krnąbrny Obywatel RP. Policjant zgasił go jednym zdaniem! KONIECZNIE ZOBACZ
Podszedł Wałęsa (TW Bolek) do Cejrowskiego i ... ZOBACZ o czym naprawdę rozmawiano! VIDEO
Wczytuję dane...

Północnokoreańscy żołnierze ryzykują życie, by uciec z kraju. "Drugi przypadek w tym tygodniu"

ds 16:40 18 czerwca 2017
Twitter/@ScottPresler
Drugi w ciągu tygodnia żołnierz armii Korei Północnej uciekł na południe. Tym razem uciekinier dostał się na Południe przepływając rzekę Han – podaje BBC.

Do podobnej sytuacji doszło w ubiegłym tygodniu – żołnierzowi Korei Północnej udało się z kolei przejść przez silnie ufortyfikowaną granicę między obydwoma krajami.

Jak zaznacza BBC, rocznie do Korei Południowej uciekał średnio zaledwie jeden północnokoreański żołnierz. – Najnowszy uciekinier z północnokoreańskiej armii został zauważony w okolicach Gimpo, na południowy zachód od Seulu – podaje z kolei agencja Yonhap. 

Żołnierz południowokoreański, który go zauważył twierdzi, że uciekinier krzyczał: "Nie zabijajcie mnie, uciekłem". Obecnie uciekinier, mający ok. 20 lat, jest przesłuchiwany przez wywiad wojskowy. Korea Północna i Południowa formalnie wciąż są w stanie wojny – konflikt z lat 1950-1953 zakończył się jedynie zawieszeniem broni. Oba kraje nie podpisały traktatu pokojowego. Według danych podawanych przez Seul ponad 30 tys. Koreańczyków z Północy zdołało od 1953 roku uciec na Południe – większość z nich przedostawała się do tego kraju przez Chiny.

Źródło: rp.plWczytuję ocenę...

Otwartym Tekstem odc. 50 - Sprawa Toma Diericka oraz rozmowa z poetą Wojciechem Wenclem

Wczytuję komentarze...