Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wassermann: Jest nagranie z podsłuchu, gdzie Marcin P. mówi, że "nie chcieli Michała Tuska" i został on im "włożony"
Prostackie i chamskie zachowanie Kopacz!
GENIALNE! Amerykański podróżnik przyjechał do Polski i ... był zszokowany tym, jak nasz kraj wygląda! ZOBACZ!
Wczytuję dane...

"Wielka Brytania zgodnie z wynikiem referendum wystąpi z UE". Brytyjski minister ds. Brexitu nie pozostawia złudzeń

ds 18:50 18 czerwca 2017
Flickr/ Descrier/CC BY 2.0
– Nie powinno być żadnych wątpliwości, że Wielka Brytania zgodnie z wynikiem ubiegłorocznego referendum wystąpi z Unii Europejskiej – oświadczył dziś brytyjski minister ds. Brexitu David Davis. Jutro oficjalny początek negocjacji w tej sprawie.

Zgodnie z unijnym harmonogramem, negocjacje w sprawie Brexitu rozpoczynają się jutro i powinny zakończyć się w ciągu dwóch lat od uruchomienia artykułu 50. traktatu UE, czyli do 29 marca 2019 roku. 

– Nie powinno być żadnych wątpliwości, wyjdziemy z UE – przekazał Davis w oświadczeniu. Jak dodał, "w negocjacjach strona brytyjska będzie dążyła do wypracowania głębokich i szczególnych relacji z naszymi najbliższymi sojusznikami i przyjaciółmi".

Po ubiegłotygodniowym spotkaniu w Paryżu z brytyjską premier Theresą May prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że dopóki nie zaczną się negocjacje w sprawie Brexitu, „drzwi UE pozostają otwarte” dla Wielkiej Brytanii. Davis wykluczył dziś taką możliwość, choć jednocześnie podkreślił, że nie oznacza to, by Wielka Brytania zamierzała odwrócić się od UE.

– Jest niezwykle ważne, by porozumienie, jakie osiągniemy (w sprawie Brexitu), pozwoliło rozwijać się zarówno Zjednoczonemu Królestwu, jak i UE – mówił brytyjski minister ds. Brexitu David Davis.

 

Źródło: wpolityce.plWczytuję ocenę...

Otwartym Tekstem odc. 50 - Sprawa Toma Diericka oraz rozmowa z poetą Wojciechem Wenclem

Wczytuję komentarze...